Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Woolworth’un yeni şirket merkezi inşaatına Unna şehrinde başlandı

Ucuz Alışveriş Merkezi Woolworth’un yeni şirket merkezi binasının inşaat çalışmaları, Kasım ayında sembolik bir temel atma töreniyle başladı. Gelecekte 1.000 kişinin burada çalışması öngörülüyor.

Woolworth’un yeni idare binası ve lojistik merkezi Unna/Kamen ortak sanayi bölgesinde, A 1 otobanına sınır, 18 hektardan fazla bir arazi üzerinde kuruluyor. Woolworth GmbH'den Peter Jannsen, Unna’da yeni şirket merkezini inşa etme, bölgedeki istihdamı koruma ve yenilerini yaratma kararından sonra, belediye tarafından inşaat izninin verilmesiyle yeni bir dönüm noktasına ulaşıldığını belirtti.

Yeni lojistik merkezinde faaliyetlere 2019 sonu itibariyle geçilecek. 2020'de, şuan Unna'da başka bir binada çalışan idari personelin yeni binaya taşınması öngörülüyor.  Kaymakam Michael Makiolla yaptığı açıklamada şunları vurguladı: “Bu proje bölgemizdeki işgücü piyasası için bir başka olumlu işaret ve Unna ilçesinin de yatırım ve ticaret bölgesi olarak yüksek cazibesini gösteriyor.”

Woolworth, 1879'da ABD'nin Pennsylvania eyaletinde Frank Winfield Woolworth tarafından kuruldu. Şirketin bugün Almanya’da yaklaşık 350 şubesi bulunuyor. Uzun vadede şirket ağının 800 ila 1.000 şubeye genişletilmesi öngörülüyor. Woolworth’un merkezi Temmuz 2010'dan beri Unna’da.