Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Wipro firması Düsseldorf’ta karar kıldı

Hintli teknoloji uzmanı şirket eyalet başkentinde bir dijital inovasyon merkezi açıyor. 

Söz konusu yeni dijital merkezin, tüm Avrupa için bir vitrin projesi olması ve şirketleri dijital dönüşümlerinde desteklemesi öngörülüyor. Ayrıca Wipro şirketi, ileri dijital becerilere sahip genç üniversite mezunları için özel programlar ve kariyer fırsatları geliştirmek amacıyla Kuzey Ren-Vestfalya'daki kurumlar ve üniversitelerle de birlikte çalışacak. Böylelikle önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık 250-300 kişilik yeni istihdam yaratılması öngörülüyor.

Eyaletin Ekonomi ve Dijitalleşme Bakanı Prof. Dr. Andreas Pinkwart, Wipro'nun geleceğe yönelik planlarına ve şirketin Kuzey Ren-Vestfalya'ya getirdiği uzmanlığa ilişkin memnuniyetini şöyle dile getirdi: “Eyaletimiz hâlihazırda telekomünikasyon, siber güvenlik ve akıllı üretim gibi alanlarda lider bir bölge. Düsseldorf'ta Dijital İnovasyon Merkezi'nin kurulmasıyla, Wipro şirketi şimdi buradaki başarılı işini daha da genişletiyor. Bu karardan hem söz konusu şirketin hem de Kuzey Ren-Vestfalya ekonomisinin büyük yarar sağlayacağına inanıyorum.“

Wipro şirketi, dünya çapında 180.000'den fazla kişiyi istihdam ediyor. Bilişsel bilgi işlem, hiper otomasyon, robotik veya bulut gibi geleceğin teknolojilerinde uzman olan Bangalor merkezli söz konusu şirketin Kıta Avrupası Başkanı Barath Narayanan SS, konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Almanya, müşterilerimizle iş birliği içinde coşku ve bağlılıkla kullanılabilir hale getirmek istediğimiz birinci sınıf yetenek ve yenilikler için çekici bir destinasyon.”