Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

WeWork şirketi, Köln’de iki farklı merkezde paylaşımlı ofis (Coworking-Space) açıyor

Ofis ve büro amaçlı kullanım alanları kiralayan Amerika / New York merkezli We Company firması (önceki adı WeWork) Köln’e yatırım yapıyor.

Paylaşımlı ofis ve çalışma alanları (Coworking-Spaces) konusunda küresel ölçekte hizmet sunan We Company, Eylül 2019’dan itibaren Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nde de temsil edilecek. ABD’li şirket, bu amaç doğrultusunda Köln şehrindeki Friesenplatz’da bulunan yeni ofis binasına yerleşiyor. Burada, WeWork platformunun gelecekteki yaklaşık 2.000 üyesine ‘esnek’ koşullarda çalışma masaları sunulacak. Bunu 2020 yılının sonunda Köln Wallarkaden’da açılacak olan ikinci büro merkezi binası takip edecek.

Şirketin Kuzey Avrupa Genel Müdürü Wybo Wijnbergen şunları dile getirdi: “Hem yerli hem de uluslararası şirketler için Köln son derece cazip bir ekonomi ve ticaret bölgesi. Yerleşik şirketler ve inovatif Startup’ların karışımı Köln’ün girişimci ruhunu giderek daha fazla şekillendirirken; birlikte çalışmak ve birbirlerinden öğrenmek hususunda ideal bir ekosistemi temsil ediyor.” NRW.INVEST, Kuzey Ren-Vestfalya’ya yerleşimi esnasında söz konusu şirkete destek oldu.

Merkezi ofis alanları, her yönüyle düşünülmüş tasarımı, sayısız ticari hizmetleri ve yaratıcı bir girişimci topluluğu ile We Company, büyük şirketlere, yaratıcı girişimcilere ve Startup’lara katedraliyle meşhur Köln kentine yerleşmeleri, üretken bir şekilde işbirliğine girmeleri ve birbirleriyle çalışma ağları kurmaları süreçlerinde destek olmayı amaçlıyor. Müşterek ve de özel çalışma alanlarına ek olarak, üyelere neredeyse her gün bağlantı ağı oluşturma, bilgi alışverişi ve dinlenme hususlarında - örneğin dil kursları, “Lunch & Learn“ oturumları veya yoga kursları gibi çeşitli değişen etkinlikler sunuluyor.  

We Company hâlihazırda Almanya’da on lokasyonda ve yaklaşık 12.000 WeWork üyesi ile faaliyette.