Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Verisure şirketi koronavirüse rağmen büyüyor

©Verisure

Alarm sistemleri alanında Avrupa’da pazar lideri konumunda olan söz konusu şirket, genişleme yolunda ilerlemeye devam ediyor ve Dortmund’da yeni bir şube açıyor.

Verisure şirketi, yılda ortalama 600.000 alarm sistemi kurarak 3,5 milyon müşteriyi koruyor. 2018 yılından beri Almanya’da faaliyette olan uluslararası güvenlik uzmanı şirket, 16 ülkede evlere ve küçük işletmelere hizmet sunuyor. Dortmund, Berlin ve Stuttgart'ta yeni açılan şubeleriyle mevcudiyetini genişleten Verisure şirketinin Almanya’da hâlihazırda 7.000 müşterisi bulunuyor.

Mevcut pandemi kaynaklı sıkıntılı dönemde, Verisure şirketi daha fazla büyümenin önünde bir engel görmüyor. Genel müdür Alvaro Grande'ye göre, ilk kapanma safhasında değerli tecrübeler edinildi ve şimdi özellikle mücadeleci ve telâfi edici olarak çalışılmakta. Grande konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Yani birbirimizle – en azından sanal olarak – daha çok yakınlaşıyoruz, her zamankinden daha sıkı çalışıyoruz, yatırım yapmaya ve istihdam etmeye devam ediyoruz. Böylece bu dönemi birlikte olabildiğince iyi atlatacağız ve ekonomi tekrar hızlandığında her zamankinden daha çok hazır olacağız.”

Verisure şirketi, 1988 yılında İsveç merkezli Securitas AB Grubu’nun bir uzantısı olarak kuruldu. Söz konusu şirket bugün Avrupa ve Latin Amerika'da faaliyet gösteriyor ve kendi beyanlarına göre dünya genelinde en büyük ikinci ev alarm sistemleri sağlayıcısı konumunda.