Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Ukraynalı StartUp firması, Kuzey Ren-Vestfalya’da genişleme adımları atıyor

Kiev merkezli, Admixer isimli bilgi teknolojileri şirketi, Batı Avrupa’daki ilk şubesini Düsseldorf kentinde açıyor.

Admixer, hem online pazarlama alanlarına yönelik hem de bilgi teknolojileriyle ilgili geliştirme ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Şirket, 2008 yılındaki kuruluşundan itibaren büyüyerek Doğu Avrupa’da dijital ilan plasmanları ve ilan yönetimi alanında lider aktör haline gelmiş bulunuyor. Admixer uygulamaları sayesinde, dijital ilan yönetimi süreci tüm taraflar açısından daha kolay ve etkili hâle geliyor. Örneğin daha hedefe yönelik ve özel bir şekilde belirli hedef gruplarına hitap edilerek; ilan ağ yapılarının oluşturulmasına ya da ilan aralıklarının otomatik olarak satın alınmasına yönelik araçlar, firmanın ürün yelpazesinde yer alıyor.

Günümüzde 130 çalışana sahip bir StartUp olan Admixer, Rusya, Beyaz Rusya ve Kanada’da şubeler açtıktan sonra, şimdi de Düsseldorf kentinden hareketle Almanya ve Batı Avrupa pazarını fethetmeyi amaçlıyor. Bu yeni şubede şimdilik sekiz kişiye kadar bir istihdam öngörülüyor.

Ukrayna, dijital ekonomi alanında gitgide yüksek performanslı bir aktör haline geliyor. Söz konusu ülke Doğu Avrupa’da daha şimdiden, yazılım geliştirmeciliği alanında lider bölge olarak kabul ediliyor. Ukrayna ayrıca bilgi teknolojileri ürünlerinin ve hizmetlerinin dünyadaki en büyük dördüncü ihracatçısı konumundadır.

Genel olarak bakıldığında Doğu Avrupa’daki StartUp aktörleri giderek daha fazla uluslararasılaşma yolunda ilerliyor. Örneğin Macar şirketi BeeRides henüz birkaç ay önce, yenilikçi araç paylaşım konsepti ile Dortmund Havaalanı’nda ilk yerleşim yatırımını gerçekleştirdi.