Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Ubisoft, Almanya’daki lokasyonlarını genişletmek istiyor

Copyright: Ubisoft/Blue Byte

Copyright: Ubisoft/Blue Byte

“Blue-Byte-Entwicklerstudios” bundan böyle “Ubisoft Mainz” ve “Ubisoft Düsseldorf” isimlerini aldı. Toplam personel sayısı da kısa süre içerisinde ikiye katlanacak.

Blue Byte’dan Ubisoft’a: Alman oyun geliştirme stüdyosu Blue Byte, hâlihazırda 2001 yılından beri Ubisoft şirketinin bir parçası ‒ Düsseldorf ve Mainz şehirlerindeki iki merkez de kısa süreden beri artık Fransız yayıncının adını taşıyor. Bir başka stüdyo ise 2017 yılında doğrudan "Ubisoft Berlin" olarak kurulmuştu. İsim değişikliğine paralel olarak Düsseldorf ekibi Flingern-Nord semtinde bulunan büro kompleksi "Duo" daki yeni bir ofise taşındı.

Tek tip isimlendirmenin, şirketlerin imajına katkıda bulunması ve yeni çalışanların bulunmasında faydalı olması öngörülüyor. Alman Ubisoft Stüdyoları Genel Müdürü Benedikt Grindel açıklamasında şunları dile getirdi: “Almanya'daki çalışan sayımız kendini kısa sürede ikiye katlayabileceğinden, Berlin, Düsseldorf ve Mainz'deki üç stüdyomuzun kendi yerel kimliklerini şekillendirmelerini ve daha da genişletmelerini arzuluyoruz.”

Ubisoft şirketinin Mainz ve Düsseldorf şehirlerindeki iştirakleri, diğerlerinin yanı sıra, tanınmış “Anno” ve “The Settlers” strateji oyunlarını geliştiriyorlar. Gelecekte Ubisoft şirketi Alman stüdyolarının yetkilerini daha da genişletmek istiyor. Grindel şunları ekledi: „2023 yılının sonuna kadar potansiyelimizin 1.000’den fazla geliştiriciye kadar büyüyeceğini öngörüyoruz. Mevcut ve gelecekteki projelerimiz için çok iddialı planlarımız var ve bunun için oyun geliştirmenin her alanından yaratıcı yetenekler arıyoruz.”