Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Tuffi ve Landliebe Düsseldorf’a taşınıyor

Bünyesinde Tuffi, Landliebe ve Frico markalarını da bulunduran, Utrecht yakınındaki Amersfoort’ta yerleşik Hollandalı mandıralar grubu FrieslandCampina, Flingern’deki yeni Almanya genel merkezinin resmi açılışını yaptı. 2.800 metrekare ofis alanına sahip bu merkezde; pazarlama, satış, finans ve insan kaynakları bölümlerinde yakın zamanda 150 kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor.  

Şirketin Almanya Genel Müdürü Jan Kruise’e göre, halen bir üretim hattının faaliyetini devam ettirdiği Heilbronn’dan Düsseldorf'a taşınmak önemli bir stratejik karardı. Şirketin daha rekabetçi olmak ve markalarını güçlendirmek istediğini, bunun için gerekli ön koşulun ise nitelikli uzmanlar olduğunu söyleyen Kruise “Bölgede FMCG tecrübesi olan iyi bir işgücü var” diye konuştu. FMCG, “Fast Moving Consumer Goods” teriminin kısaltılmış hali olup, gıda gibi günlük temel ihtiyaç ürünlerini ifade etmektedir.

Bölgenin diğer avantajları: Kooperatif şirketin 800 Alman hissedarının hepsi Kuzey Ren-Vestfalyalı. Bunun ötesinde, Düsseldorf’un mükemmel altyapısı ve konumu, diğer taraftan Amersfoort'da bulunan FrieslandCampina Genel Merkezine ve Wageningen'deki İnovasyon Merkezine yakınlığı bölgeyi cazip kılan diğer etkenler.