Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Türk mobilya markası, Almanya’daki ilk Showroomunu Kuzey Ren-Vestfalya’da açıyor

Ev ve ofis mobilyaları sunan Türk firması Koleksiyon, Düsseldorf kentindeki “Medienhafen” bölgesine yerleşti.

Söz konusu üretici firma burada, yaklaşık 800 metrekarelik bir alan üzerinde; işyerleri, toplantılar ve konferanslar için ofis mobilyası çözümleri sunmaktadır. Düsseldorf kentindeki showroom, Batı Avrupa’ya doğru genişleme stratejisi içerisinde bulunan Türk şirketi açısından yeni bir adım teşkil etmektedir. Koleksiyon, Kuzey Ren-Vestfalya’dan hareketle öncelikle Alman pazarını fethetmek, ardından da gelecekte, diğer Avrupa ülkelerine de ürün ve hizmetlerini sunmak istiyor.

Koleksiyon Almanya Genel Müdürü Dirk Boll showroomun resmi açılışında, bu bölgede şimdiye kadar sergilenen ilerlemeden dolayı memnun olduğunu ifade etti. Sektöre yönelik özel satış ağının yapılandırılışının planlandığı gibi devam ettiğini söyleyen Boll, daha şimdiden tanınmış birçok ticaret firmasının Koleksiyon ile birlikte ilk projelerini gerçekleştirmeye başladıklarını ifade etti.

Hâlihazırda Londra, Kahire ve Dallas da dâhil olmak üzere uluslararası düzlemde başka showroomları da bulunan İstanbul merkezli şirketin ayrıca Avrupa, Asya ve Ortadoğu’da toplam 24 temsilciliği bulunuyor.

Kuzey Ren-Vestfalya Türk firmaları açısından Avrupa’daki en cazip yatırım ve ticaret merkezi olarak kabul ediliyor. Eyalette şimdiye kadar 400’den fazla Türkiye kökenli şirket yerleşmiş durumda. Bu şirketler arasında cam kimyasalları üreten Nedex, dünyanın en büyük halı üreticilerinden Merinos, moda markası Sarar, ünlü kuruyemiş üreticisi Tadım ya da lojistik şirketi Gökbora gibi firmalar da bulunuyor.