Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Türk kökenli gayrimenkul geliştirici Peker GmbH şirketinden koronavirüse karşı cömert bağış

©Landeshauptstadt Düsseldorf/Melanie Zanin

Kuzey Ren-Vestfalya eyalet başkenti Düsseldorf’a teslim edilen 230.000 cerrahi yüz maskesinin hijyen kitleri içerisinde paketlenmesine başlandı.

İlk başlarda sıra dışı görünmesi ve alışmak için çaba gerektirmesine rağmen zaman geçtikçe ağız ve burnu kapatan maskeler de “yeni normal” hayatta yerlerini aldı. Öyle ki, söz konusu yüz maskelerine olan ihtiyaç gündelik hayatın her alanında aralıksız devam etmekte. Düsseldorf’ta yerleşik Peker GmbH firması, Düsseldorf Belediyesi’ne 230.000 adet cerrahi yüz maskesi (MNS) bağışlarken bu şekilde eyalet başkentine olan bağlılığını da göstermiş oldu. Söz konusu maskeler geçtiğimiz hafta Düsseldorf İtfaiyesi’ne teslim edildi ve 18 Mayıs Pazartesi gününden itibaren de önceden hazırlanmış hijyen kitlerine pay edilip paketlenmesine başlandı.

Düsseldorf Belediye Başkanı Thomas Geisel firmanın yaptığı bu bağıştan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: "Söz konusu 230.000 yeni maske, eksik stoklarımızı tamamlamamıza ve ihtiyaç duyulan yerlerde de bunları hemen kullanıma sunmamıza yardımcı olacak. Bu bağlamda Peker Holding’e müteşekkiriz."

Müşterilerinin sahip olduğu çeşitlilik ve hayata geçirdikleri dayanışmayla gurur duyduğunu belirten Volksbank sözcüsü Rainer Mellis ise şu sözlerin altını çizdi: "Birimizin tek başına yapamadığını HEPİMİZ BİRLİKTE başarırız!”

Peker GmbH, Eylül 2019’da Düsseldorf’un kuzey bağlantı yolu üzerindeki “Northgate” gayrimenkul projesinin temelini atmıştı. Nordstern olarak adlandırılan bağlantı kavşağının yanıbaşında yer alan projeye benzer bir ikincisinin de planlanmakta olduğu bildirildi. Uluslararası yatırımlara sahip Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, Düsseldorf’lu kamu kurumları ve paydaşların gösterdiği yakın iş birliğine duyduğu saygı ve memnuniyeti dile getirirken, içinde bulunduğumuz zamanda Düsseldorf Belediyesi’ni destekleme ihtiyacını şu sözlerle dile getirdi: "Düsseldorf’a yatırım yapıyoruz ve bu meyanda burada koronavirüsün yayılmasına karşı alınacak önlemlerde bizim de sorumluluk taşıdığımızı düşünüyoruz."

Peker GmbH, Düsseldorf’ta yerleşik ve Türklere ait yaklaşık 1.400 firmadan biri. Türk yatırımcılar ve onların kurdukları işletmeler hem Düsseldorf hem de Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti için giderek daha fazla önem kazanmakta. Peker Holding’in hayata geçirdiği gayrimenkul projeleri Düsseldorf’un kentsel gelişimi adına önem arz etmekte.

Konuya dair video linki: https://www.youtube.com/watch?v=plcv_aQHRW0