Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Tropos Motors Europe şirketi Herne'de elektrikli kamyonet üretecek

Temmuz ortasından beri iş artık resmiyet kazanmış durumda: Tropos Motors Europe Herne'ye yerleşiyor ve Ocak 2020'den itibaren orada elektrikle çalışan ticari taşıtlar üretecek. Böylece şirket Ruhr Metropolündeki otomotiv endüstrisini geleceğe yönelik e-mobilite ile güçlendirmiş oluyor.

Şirket bu meyanda fayda, çok yönlülük ve bağlantıya odaklanıyor. Küçük kamyonlara benzeyen araçların değiştirilebilir yük taşıyıcı gövdeleri birkaç dakika içinde değiştirilebiliyor. Bunlar yüksek istiap haddi ve çekme yüküne sahip olarak aynı zamanda geniş bir yük hacmi sunuyorlar. Elektrikli bu araçlar, özellikle şehirdeki kısa mesafeler için tasarlanmış ve çok farklı kullanım olanakları ve yerler için kullanılabilmektedir. Üretimin yaklaşık 50 çalışan tarafından gerçekleştirilmesi öngörülüyor.  

Konuya ilişkin olarak Mosolf Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gregory Hancke şunları dile getirdi: “Bu bölgenin en büyük avantajı, burada zaten otomotiv endüstrisinin olması nedeniyle mükemmel deneyime sahip son derece nitelikli ve yüksek motivasyonlu çalışanları kolayca bulabilmemizdir. Yakın çevrede, bizim istihdam edebileceğimiz mühendislerin eğitildiği muhtelif üniversiteler mevcut. Ayrıca Ruhr bölgesinin kendisi Almanya'daki en büyük pazarlardan biri.”