Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Toppan Printing şirketi Dekordruck Interprint şirketini devralıyor

Copyright: Interprint GmbH

Copyright: Interprint GmbH

Basım endüstrisindeki en büyük küresel sağlayıcılardan biri olan Toppan Printing Co., Ltd. (Tokyo), bu konumunu pekiştirmek amacıyla Wrede Industrieholding GmbH & Co. KG’ye (Arnsberg) bağlı Interprint GmbH şirketinin tüm hisselerini satın alıyor. Operasyonun, birleşme denetim prosedürlerinin tamamlanmasıyla birlikte tümden geçerli olması öngörülüyor. Bu sürecin ise 2019 yılının sonuna kadar gerçekleşmesi bekleniyor. Toppan Europe GmbH CEO’su Hideo Yoshikawa konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Interprint'in önder tasarım yetkinliğine, olağanüstü ve de yıllarca süren müşteri ilişkilerine hayranız. Bunlar sadece Avrupa'da değil, dünya pazarının geri kalanında da gelecekteki büyümemiz için temel teşkil ediyor.”

2017 yılında satın alınan Decotec Printing S.A. (İspanya) ve Toppan Interamerica Inc. ile birlikte Interprint, Toppan'ın dekoratif baskı pazarındaki genişleme stratejisinin bir diğer halkasını oluşturuyor. Merkezi Arnsberg'de bulunan Interprint GmbH, 1969 yılında kuruldu ve 1.300 çalışanı var. Almanya, ABD, Malezya, Polonya, Çin, Rusya ve Brezilya'da bulunan sekiz üretim tesisiyle, dünyanın önde gelen dekoratif kâğıt ürünleri üreticilerinden biridir. 2018 yılında Interprint Grubu takriben 350 milyon Avro’luk bir ciroya ulaştı.

Toppan dünya çapında 50.000'den fazla çalışana sahip. Yıllık yaklaşık 12 milyar Avro'luk bir ciroya sahip olan şirketler grubunun hisseleri, Nikkei 225 hisse senedi endeksinin de bir parçası olarak Tokyo Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir.