Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

thyssenkrupp Dortmund şehrinde yeni tesis planlıyor

thyssenkrupp Steel, Dortmund’da yeni bir sıcak daldırma galvaniz tesisi planlıyor. Söz konusu tesisin 2020 yılında işletmeye alınması ve 100’den fazla yeni istihdam sağlaması öngörülüyor.  

375 metre uzunluğunda, 70 metre yüksekliğinde ve 90 metre genişliğindeki tesiste, otomotiv endüstrisi, inşaat ve beyaz eşya sanayisinde kullanılan metal saçların galvanize edilmesi planlanıyor. Yatırım hacminin üç haneli rakamlara ulaşacağı öngörülüyor.

Tesisin ayrıca, sıcak daldırma galvanizli ürünlere yönelim konusunda otomotiv endüstrisine eşlik etmesi ve 2001 yılında inşa edilen Sıcak Daldırma Galvaniz Tesisi 8’in kapasitesini ikmal etmesi planlanıyor. Bu sayede, her iki tesisin servis ve tedarik kapasitesi garanti altına alınıp birleştirilmiş olacak. thyssenkrupp Steel CEO'su Andreas Goss şu hususun altını çiziyor: "Bu yatırım, inovatif teknolojilere ve potansiyeli olan pazarlara odaklanmamızın ve bu sayede işimizin geleceğini güvence altına alma stratejimizin açık bir kanıtıdır”.

Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi Bakanı Andreas Pinkwart da projeyi şu sözleriyle takdir etti: “Yeni sıcak daldırma galvaniz tesisi sadece Ruhr bölgesindeki endüstriyel kümelenmenin güçlendirilmesine yardımcı olmuyor. İnovatif teknolojilerin kullanımı, çelik sektörümüzün uluslararası rekabet gücü için de temel bir koşuldur. Ayrıca thyssenkrupp Steel, Kuzey Ren-Vestfalya'da sürdürülebilir istihdam konusunda da en iyi koşulları yaratmış oluyor”.