Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Tel Aviv’deki Axis Konferansları Start-Up’lara iyi bir başlangıç sunuyor

Avrupa’dan gelen Start-up şirketlerine, isimlerini duyurabilecekleri eşsiz bir olanak sunuldu: Söz konusu yeni girişimler Mart 2018’de Tel Aviv’de düzenlenen Axis Conference bünyesinde iş fikirlerinin sunumunu gerçekleştirdiler. NRW.INVEST de onlara güçlü bir şekilde destek verdi.

Axis Konferanslarının stratejik ortağı olarak NRW.INVEST, bu konferanslarda ardı ardına ikinci kez Almanya sunumunun merkezine Kuzey Ren-Vestfalya eyaletini koydu. “Pitch your Startup” kampanyasıyla, herhangi bir gelişim aşamasında bulunan Start-up şirketleri kendilerini bir video ile sunabilme ve NRW.INVEST ağ yapısı üzerinden yatırımcılara, potansiyel partnerlere ve ilgi duyanlara takdim edebilme imkanını buldular. Buradaki amaç, Start-up şirketlerinin dikkatini Kuzey Ren-Vestfalya ekonomisine çekmek ve onlara bu eyalete yerleşmelerinde eşlik etmekti. Organizasyon daha başlamadan kampanya için NRW.INVEST tarafından sosyal medya kanalları üzerinden tanıtımlar yayınlandı. Ayrıca Axis esnasında canlı yayınlar da yapıldı. Start-up şirketleri tarafından sunulan tanıtım videoları Nisan sonu itibarıyla kampanyanın www.pitch-your-startup.com adlı internet sayfasında yayınlanmış durumda.

“Fireside Chat”  kapsamında Start-up şirketleri, uzmanların pratikte edindikleri deneyimlerden öneriler temin edebildiler. “Alman ve Avrupa piyasalarını fethetmek” mottosu çerçevesinde NRW.INVEST temsilcileri ile OrCam Teknoloji şirketi iş geliştirme müdürü Omer Elad, ticari bir fikirle Alman ya da Avrupa pazarlarını keşfetmeye yönelik, başarı vaat eden stratejileri görüştüler. Kendi Start-up şirketiyle ilgili ilave soruları olanlar ise, Axis konferansında NRW.INVEST tarafından sunulan bireysel görüşmeler çerçevesinde danışmanlık hizmetleri temin edebildiler.

Tel Aviv kentindeki Axis konferansı beş yıldır Start-up şirketlerine en iyi olanakları sunuyor. Organizasyona tüm dünyadan katılımcılar geliyor ve bunların arasında lider şirketler, özel yatırımcılar ve etkili medya temsilcileri de bulunuyor. Global Start-up dünyasının önde gelen temsilcileriyle yeni ilişkiler kurmak adına söz konusu organizasyon ideal bir fırsat sunuyor.