Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Teknoloji ve endüstriyel emtia holdingi voestalpine Böhler Welding, Hamm kentinde iki milyon Avro’luk bir teknoloji merkezi inşa ediyor

Avusturyalı şirket, Kuzey Ren-Vestfalya’da bir uygulama teknolojileri merkezine yatırım yapıyor. Söz konusu holding burada müşterilerine ve iş ortaklarına yönelik sektöre özgü eğitimler verecek.

voestalpine Hamm Genel Müdürü Thorge Peters yaptığı açıklamada, bu yeni yapıda ayrıca otomatik kaynaklama uygulamalarına yönelik ürün ve uygulama testlerinin de yapılabileceğini ifade etti. İşletmenin faaliyete geçmesi holding tarafından 2018 sonbaharı için planlanırken, o tarihte 600 metrekareden büyük bir alan, şirket tarafından sözü edilen lokasyonda kullanıma sokulacak. Thorge Peters ayrıca kaynaklama katkı malzemelerine yönelik en modern kaynak tesislerinin de yer alacağı donanımı sayesinde, iş ortaklarıyla birlikte karmaşık teknolojik çözümlerin hemen yerinde geliştirilip hayata geçirilebileceğini ifade ederken, voestalpine üst yöneticilerinden Bernhard Riegler de bu yatırımı, “bugünün ve geleceğin teknolojilerinin desteklenmesi” olarak adlandırıyor.

Sembolik temel atma töreni çerçevesinde konuşan Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Hunsteger-Petermann, bu yeni yatırım projesinin bölgeye yönelik iktisadi öneminin altını çizdi.

Merkezi Linz/Avusturya’da bulunan voestalpine Böhler Welding şirketi, endüstriyel kaynak ve lehim uygulamalarına yönelik katkı malzemelerinin imalatı konusunda uzmanlaşmıştır. Çelik ve diğer metallerden mamul ürün ve sistem çözümleriyle şirket, tüm dünyadaki on iki üretim tesisi ile birlikte Avrupa otomotiv ve evsel cihazlar endüstrisinin lider partnerleri arasında yer almaktadır.