Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Takasago firması Zülpich’e 35 milyon Euro’luk yatırım yapıyor

Japon Takasago Europe GmbH şirketi, 25 yıldır Zülpich şehrinde yerleşik. Söz konusu kimya firması şimdi burada, kuruluş yıldönümünde, endüstriyel aroma üretimi yapacağı yeni tesislerinin açılışını yaptı.

Zülpich Sanayi Bölgesi’nde yer alan genişleme inşaatına 35 milyon Euro’dan fazla yatırım yapan Takasago, böylece üretim kapasitesini iki katına çıkardı. Dünyanın en büyük beş aromatik madde üreticisi arasında yer alan şirket bu şekilde, uluslararası pazardaki varlığını daha da geliştirmek ve sektörün ilk 3 şirketi arasına girmek istiyor. Zülpich şehrinde Takasago, yaklaşık 5.000 farklı hammadde depoluyor. Bunlarla üretilen endüstriyel aromalar, örneğin mandıracılık ürünlerinde, şekerlemelerde, içeceklerde ve baharatlarda kullanılıyor.

Takasago’nun Kuzey Ren-Vestfalya yatırımları 25 yıl önceye dayanıyor. Şirket, 1999 yılında Zülpich şehrindeki üretim faaliyetine 51 çalışanıyla başladı. Günümüzde burada, 18 farklı ulustan 300’ü aşkın insan çalışıyor. NRW.INVEST, Almanya’daki varlığının en başından beri firmaya refakat ediyor. Şirket arazisi üzerinde gerçekleştirilen yıldönümü kutlamasında, Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi Bakanlığı’nda bölüm başkanı olan Karl-Uwe Bütof, şehirde uzun yıllardır var olan Alman-Japon dostluğuna vurgu yaptı. Müsteşar Dr. Günther Horzetzky ise, Takasago International Corporation Holdinginin başkanı olan Satoshi Masumura’yı ve Takasago Europe GmbH şirketinin başkanı Akihiko Kawano’yu, Düsseldorf’da gerçekleştirilen ayrı bir görüşmede tebrik etti.

Takasago, 24 farklı ülkede iştirak ve yatırımlara sahiptir. Dünya çapında faaliyet gösteren bu holdingin müşterileri arasında, örneğin gıda ve kozmetik sanayi şirketleri ile kimya ve ilaç sanayi şirketleri gösterilebilir.