Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Smurfit Kappa 50 milyon Avro’luk yatırım yapıyor

©Smurfit Kappa

İrlandalı kâğıt bazlı ambalaj çözümleri sağlayıcısı şirket, Kuzey Ren-Vestfalya'nın Brühl şehrindeki fabrikasını genişletiyor.

Daha fazla kapasite, daha fazla istihdam, daha fazla verimlilik: Smurfit Kappa şirketi, bu hedefleri göz önünde bulundurarak Brühl şehrindeki fabrikasında kapsamlı inşaat çalışmaları yürütüyor. Söz konusu ambalaj uzmanı şirket, gelecek yıllarda özellikle fabrika binasına ve oluklu mukavva makinelerine yatırım yapmayı hedefliyor. 2023 yılının ortasına kadar, Brühl şehrinde yılda 200 milyon metrekareden fazla oluklu mukavva üretilmesi öngörülüyor. Smurfit Kappa şirketi, milyonlarca Avro’luk yatırımıyla yaklaşık 50 kişilik yeni istihdam yaratmayı planlıyor.

Kökleri İrlanda’ya dayanan söz konusu şirket, böylece online gönderi ve tüketim malları alanında artan kağıt ambalaj talebine yanıt veriyor. Smurfit Kappa West Bölge Genel Müdürü Andreas Driftmeyer konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Bu tedbirlerin müşterilerimizin hızlı tüketim ürünleri (FMCG) ve online sektörler için yüksek kaliteli paketleme gereksinimlerini karşılayacağına inanıyoruz. Aynı zamanda bölgede önemli bir işveren olarak sektöre bakış açıları sunmaktan gurur duyuyoruz.”