Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Silikon Vadisi'ndeki NRW.INVEST ofisi için yeni temsilci

Prof. Dr. Kai Buehler | NRW.INVEST USA (NORTH AMERICA) LLC / Silicon Valley

Prof. Dr. Kai Buehler | NRW.INVEST USA (NORTH AMERICA) LLC / Silicon Valley

Rheinische Fachhochschule Köln Üniversitesi Profesörü ve girişimci Prof. Dr. Kai Buehler 1 Eylül itibarı ile NRW.INVEST’in Amerika/Silikon Vadisi’ndeki dış temsilciliğinin yöneticisi oldu.

Rheinische Fachhochschule Köln Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kai Buehler, Dijital Girişimcilik, StartUp İş Modelleri ve Dijital Dönüşüm konuları üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Prof. Buehler ayrıca, Dijital İşletme Yüksek Lisans Programı Başkanı ve şirketlerle yürütülen işbirliği çalışmalarından sorumlu.  Köln şehrinde doğup büyüyen Prof. Dr. Kai Buehler, uzun yıllar New York, Silikon Vadisi ve Los Angeles'ta çalıştı. Aralarında borsaya kayıtlı Viggle Inc. (NASDAQ: VGGL) şirketine sattığı “Watchpoints” adındaki TV için ilk mobil bonus programı da dâhil olmak üzere teknoloji ve medya sektörlerinde kurucu ve CEO olarak çeşitli Startup’ların başarılı bir şekilde kuruluşunu ve satışını gerçekleştirmişti.

Prof. Dr. Kai Buehler, Köln, Viyana ve New York'ta merkezleri olan mobil eğlence hizmetlerinin lider sağlayıcısı olarak geliştirebildiği bir Startup olan “plan_b media AG” şirketinin kurucu ortağıdır. Çifte vatandaşlığa sahip bir Melek Yatırımcı olarak Prof. Buehler bugün ABD ve Almanya'da çeşitli yüksek teknoloji ve e-ticaret girişiminin hissedarıdır. Ayrıca “Techstars Berlin, HYPE/1.FC Köln Accelerator ve Cologne Founder Enstitüsü” gibi hızlandırıcı programlarına mentörlük yapmaktadır.

Kai Buehler, NRW.INVEST'in söz konusu yurt dışı temsilciliği başkanı olarak yeni görevinde Silikon Vadisi’nden yatırımcılar için ilk muhatap konumunda olacak. Bir ekonomi, ticaret ve inovasyon bölgesi olarak Kuzey Ren-Vestfalya eyaletini fuarlarda, seminerlerde, ihtisas forumlarında ve bireysel görüşmelerde tanıtacak. Bu sayede ilgili şirketler ve potansiyel yatırımcılar, Kuzey Ren Vestfalya’daki yatırım ortamı, Almanya’nın yasal ve sosyal çerçeve koşulları, sektörler ve piyasa olanakları hakkında bilgi sahibi olacaklar.