Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

SEGRO firması, Krefeld'de büyüyor

©Segro

©Segro

İngiliz kökenli ticari emlak grubu, Krefeld'in güneyindeki lojistik parkını genişletiyor.

"SEGRO Krefeld-Süd Lojistik Parkı" nın toplam 33.000 metrekarelik üç ünite ile genişletilmesi öngörülüyor. İnşaat çalışmaları hâlihazırda başlamış durumda olan yeni ünitelerin 2021 yılı Eylül ayında kullanıma hazır olması bekleniyor. Lojistik ve ticari gayrimenkullerin İngiliz menşeli sahibi, yöneticisi ve geliştiricisi olan SEGRO şirketi, böylece Krefeld şehrindeki artan lojistik alan talebine yanıt veriyor.

Genişlemenin ardından söz konusu lojistik parkının yaklaşık 290.000 metrekareyi kapsaması öngörülüyor. Söz konusu şirkete göre bilhassa lokasyon konumu lojistik park açısından belirleyici bir avantaj teşkil ediyor. SEGRO Geliştirme Lojistiği Müdürü Melanie Merholz yaptığı açıklamada şunları vurguladı: “Bu meyanda konumumuz, örneğin fuar bölgesine ve Düsseldorf Havaalanı'na hızlı bir şekilde ulaşımı mümkün kılan A44, A57 ve A52 otoyollarına mükemmel bağlantı ile kendini gösteriyor.”

SEGRO şirketi, Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda FTSE 100 endeksinde işlem gören bir İngiliz gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) olup İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, Hollanda ve Çek Cumhuriyeti'ndeki lokasyonlarda 8,1 milyon metrekarelik bir alanı kapsayan portföye sahiptir.