Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Schneider Electric, Düsseldorf İnovasyon Kampüsü için ana kiracı konumunda

Copyright: Landeshauptstadt Düesseldorf | duesseldorf.de

Copyright: Landeshauptstadt Düesseldorf | duesseldorf.de

Gayrimenkul şirketi EUREF AG tarafından yapımı planlanan kampüste Schneider Electric firması yaklaşık 750 personeli istihdam edecek.

Bir tür gerçeklik laboratuvarı olması düşünülüyor: Berlin merkezli EUREF AG şirketi, Düsseldorf Havalimanı’na yakın bir yerde, köklü şirketlerin, Startup’ların ve bilimsel kurumların bir araya geldiği 40.000 metrekare büyüklüğünde bir inovasyon kampüsü planlıyor ‒ “Geleceğin Mobilitesi” teması etrafında dönen fikir ve gelişmeler için uygun bir yer.

Bu mega projenin ana kiracısı olacak Schneider Electric şirketi, merkezini Ratingen şehrinden Düsseldorf'a nakletmeyi ve yaklaşık 750 çalışanı ile kampüse taşınmayı planlıyor. Düsseldorf Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Geisel gelişmeyi memnuniyetle karşılıyor: “Bu yeni yerleşimle birlikte emisyonsuz mobilite konseptleri, iklim koruma ve inovasyon memnuniyeti konularında standartlar belirliyoruz. Ana kiracı olarak öncü konumdaki Schneider Electric ile birlikte kampüs, 2.500 çalışan kapasiteli, en son teknolojiye sahip çalışma sahasıyla hareket ve ulaşım üzerine yeni fikirler için bir ekosistem olacak ‒ dinamik ve cazip bir lokasyon olan Düsseldorf için tam da en doğrusu.”

Schneider Electric şirketinin Almanya, İsviçre ve Avusturya İnsan Kaynakları Müdürü Daniel Rook’un bildirdiği üzere, Schneider Electric, bu yeni merkezinde üniversiteler ve Startup’lar ile yakın işbirliği planlıyor ve yeni yetenekler kazanmayı hedefliyor: “Hem bizler hem de çalışanlarımız şundan eminiz ki, EUREF-Düsseldorf Kampüsü’ndeki şirketler ve bilim dünyası temsilcileri – politik aktörlerin de desteğiyle – burada yarının yetenekleri için geleceği yenilikçi bir şekilde hazırlayıp şekillendirecekleri, çok ilham verici bir çalışma ortamını hep birlikte oluşturacaklar. Çalışanlarımızı, cazip ve gelecek odaklı bir iş ortamı bekliyor. Yüksek esneklik, yoğun iletişim ve çalışırken zevk almak, bütün bunları Düsseldorf'taki yeni kampüste özel bir ruhla sunacağız.”