Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

SBG Sports firması Almanya’daki ilk şubesini Köln’de açtı

©gettyimages

Londra merkezli söz konusu spor yazılımı geliştiricisi şirket, yeni şubesi üzerinden DACH bölgesinde (Almancayı anadil olarak konuşan ülkeler: Almanya, Avusturya, İsviçre) ve Doğu Avrupa'da faal olmayı amaçlıyor.

RaceWatch, MatchTracker ve Focus: Bunlar, SBG Sports Software şirketinin sektörde adından söz ettirdiği programlarından bazılarının isimleri. Londra merkezli söz konusu şirket, ister motor sporları, futbol veya rugby olsun, çeşitli sporlardaki antrenman seanslarının, oyunların veya yarışmaların analizi için özel araçlar geliştirmekte. Söz konusu programlar video, ses veya telemetri gibi çeşitli kaynaklardan bilgi toplayıp analiz ederken hâlihazırda Formula 1, Premier League ve Bundesliga'da kullanılıyor.  

Şimdi SBG Sports şirketi, DACH bölgesi ve Doğu Avrupa'daki mevcudiyetini güçlendirmeyi amaçlıyor ve Almanya’daki ilk ofisini Köln’de açtı. SBG Sports Software Şirketi Ticari Direktörü Simon Cuff konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Hızla büyüyen çok nüfuzlu bir müşteri tabanımız var ve bir numaralı önceliğimiz, bu müşterileri, kullanıcılarımızın gayretlerini ve başarılarını yansıtan teknoloji ve uzman iş gücü ile desteklemektir.” Söz konusu bilişim teknolojileri şirketi, daha 2019 yılında RaceWatch programıyla İngiltere iş dünyasının prestijli “Kraliçe Girişim Ödülü”ne (British Queen's Award for Enterprise) layık görülmüştür.