Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

SafeRide firması, ilk Avrupa lokasyonu olarak NRW’yi seçti

IT alanında uzman şehir Bochum’a bir yatırım daha: Taşıtların yapay zekâ tabanlı durum izlemesi konusunda uzman İsrail merkezli bir servis sağlayıcı olan SafeRide Technologies şirketi, Bochum'da bir şube açtı.

Taşıt ve araçlar daha bugünden çok sayıda veri toplayıp işliyorlar. İsrailli SafeRide Technologies şirketi, bu bilgilerin yapay zekâ yardımıyla anlamlı bir şekilde nasıl kullanılabileceği ve araçların siber saldırılardan nasıl korunabileceği hususları ile ilgileniyor. Söz konusu yapay zekâ çözüm sağlayıcısı şirket Avrupa’daki ilk şubesini Bochum şehrinde açtı.

Bu yeni şubenin müdürü Martin Ridder konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Günümüzde taşıtlar son derece karmaşık hale gelirken “orijinal ürün üreticileri (OEM'ler)” ve filo operatörleri, araçlarının durumunu, güvenliğini ve korumasını sağlamak için daha akıllı çözümler talep ediyorlar.” SafeRide Technologies şirketi, Avrupa operasyonunu Bochum'daki yeni lokasyonu üzerinden genişletmek ve otomotiv endüstrisi ile ilişkileri daha da geliştirmek istiyor.

SafeRide Technologies şirketinin yazılımını kullanarak müşteriler, aracın durumu ve arızaları hakkında bilgi sahibi oluyor. Bu sayede, garantilerin yerine getirilmesi ve geri çağırma kampanyaları, keza aksama süreleri en aza indirilebilmekte ve araç performansları artırılabilmektedir. Söz konusu şirketin Tel Aviv'deki genel merkezinin yanı sıra Silikon Vadisi ve Detroit'te de şubeleri bulunmaktadır.