Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

“Rheinisches Revier” bölgesinde dijital potansiyel

©canjoena - stock.adobe

Güncel bir araştırma sonucuna göre söz konusu bölge, yüksek teknolojili veri altyapılarının kurulması için tüm koşullara sahip.

Otonom sürüş, Nesnelerin İnterneti veya Endüstri 4.0 gibi gelecek vadeden branşların tümü tek bir şeye bağlı: Güvenilir bir veri altyapısı. Rheinisches Revier bölgesi böylesine yüksek teknoloji altyapısını sağlayan bir lokasyona dönüşebilir mi? Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi, İnovasyon, Dijitalleşme ve Enerji Bakanlığı tarafından yaptırılan güncel bir çalışma bu soruyu ele alıyor.

Rheinisches Revier bölgesi, dijital dönüşümün ortasında bulunuyor. Gittikçe daha fazla veri üreten ve buna uygun altyapıya ihtiyaç duyan irili ufaklı birçok şirket hâlihazırda burada yerleşik durumda. Söz konusu lokasyon, bölgeler üstü öneme sahip veri yollarının kesişme noktasında bulunuyor ve mükemmel bir elektrik tedarik güvenliğine sahip. Ve bu süreçte yenilenebilir enerji kaynaklarının payı da sürekli artmakta.

Bahsi geçen araştırmaya göre bölge, sahip olduğu lokasyon avantajları ile önemli veri altyapısı öğelerinin yerleştirilmesi için tüm koşulları sunuyor. Bunların arasında, örneğin, hiper ölçekli bir veri merkezi veya büyük veri miktarlarının depolandığı bulut gibi unsurlar da bulunuyor. Dijital iş yapma modellerine sahip şirketlerin konumlandığı bir dijital park için de burada koşullar oldukça müsait.

Söz konusu çalışmaya ilişkin detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.