Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

QNAP Systems şirketi, Kuzey Ren Vestfalya'daki mevcudiyetini güçlendiriyor

©QNAP Systems

Tayvan menşeli söz konusu bilişim teknolojileri şirketi, Münchheide Teknoloji Parkı'nda yeni bir Avrupa merkezi tesis ediyor.

QNAP Systems şirketi, yeni Avrupa genel merkezinin inşasına on milyon Avro'nun üzerinde yatırım yapıyor. Tayvanlı bilişim teknolojileri şirketi, birkaç yıldır Kuzey Ren-Vestfalya’nın Willich şehrinde yerleşik bulunuyor. Münchheide IV teknoloji parkında, yaklaşık 6.000 metrekarelik bir alan üzerine geniş bir yeşil alana sahip bir lojistik merkezi ve depo inşa edilmesi öngörülüyor. Söz konusu yeni Avrupa genel merkezi, 2022 yılı Şubat ayında tamamlanacak.

Açılımı Kaliteli Ağ Cihaz Sağlayıcısı (Quality Network Appliance Provider) olan QNAP şirketinin faaliyet alanı, veri depolama ile ilgili yazılım ve donanımın geliştirilmesi etrafında dönmektedir. Böylece söz konusu şirket, örneğin yapay zekâ ve uç bilgi işlem kullanımı sayesinde analizleri mümkün kılan bulut tabanlı bir ağ altyapısına sahip bir depolama cihazı olan bir NAS (Network-attached Storage - ağa bağlı depolama) geliştirdi. QNAP Systems şirketi, 28 ülkede 15 şubesi ile dünya çapında temsil edilmekte ve 1.300'den fazla kişiyi istihdam etmektedir.