Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

QIAGEN Hilden şehrine yatırım yapıyor

Söz konusu Hollandalı şirket, Kuzey Ren-Vestfalya'da daha fazla Covid-19 test kiti üretmeyi amaçlıyor.

QIAGEN için bu proje, şirket tarihindeki en büyük yatırım programı: Hollanda merkezli söz konusu biyolojik numune ve test teknolojileri sağlayıcısı, Hilden, Barselona ve Maryland tesislerinde koronavirüs testleri için üretim kapasitelerini genişletmek amacıyla 110 milyon Avro’dan fazla yatırım yapıyor.

Kapasitelerin genişletilmesine ek olarak, QIAGEN şirketi test çözümleri portföyünü de artıracak. Söz konusu şirket, örneğin, korona enfeksiyonlarını diğer solunum yolu hastalıklarından ayırmak için kullanılabilecek bir test üretirken buna ilaveten kısa süre önce taşınabilir bir cihazda çalışan ve on dakika içinde yüksek hassasiyetli sonuçlar veren bir antikor testini de piyasaya sürdü.

Kuzey Ren-Vestfalya eyalet hükümeti, QIAGEN şirketinin korona virüs laboratuvar tanısı üretim kapasitelerinin genişletilmesine 18 milyon Avro destek veriyor. QIAGEN Finans Grubu Başkanı Roland Sackers konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Bu yatırımlar, bir yatırım, ticaret ve teknoloji merkezi olarak Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin yararına olacak ve QIAGEN şirketinin Hilden ve diğer lokasyonlarda büyümesini pandemi sonrası dönemde de destekleyecektir.”