Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Promwad firması, Essen’de ofisini açtı

©Promwad

Doğu Avrupa’nın en büyük elektronik tasarım firmalarından biri olan söz konusu şirket, Kuzey Ren-Vestfalya’daki yeni ofisi üzerinden DACH bölgesinde (Almancayı anadil olarak konuşan ülkeler: Almanya, Avusturya, İsviçre) faaliyet gösterecek.

Promwad şirketi, 126 uzmanı ile telekomünikasyon, nesnelerin interneti (IoT) ve otomotiv gibi alanlar için yazılım ve donanım geliştiriyor. Belarus merkezli söz konusu mühendislik ofisi 2004 yılından beri piyasada ve şimdi DACH bölgesindeki müşteri ağını genişletmeyi amaçlıyor. NRW.Global Business desteğiyle Promwad şirketi, Essen'de bu proje için uygun bir yer bulabildi.

Uzun vadede Essen şehrindeki söz konusu yeni şubenin, bölge için bir yetkinlik ve iletişim merkezine dönüşmesi öngörülüyor. Promwad şirketi, burada büyük bir büyüme potansiyeli görürken Bölge Satış Direktörü Alexander Vorobjov konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Deneyimlerimiz, DACH bölgesindeki şirketlerin genellikle gerek kendi ve gerekse sözleşmeyle kararlaştırılan projelerini uygulamak için teknik kaynaklardan yoksun olduğunu göstermektedir. Ama aynı zamanda tasarım kalitesi açısından da çıtayı oldukça yüksek tutuyorlar.”

Promwad şirketi, araştırmadan ürün tasarımına ve seri üretime kadar bu müşteri gereksinimlerine kapsamlı bir yaklaşımla hizmet etmeyi amaçlıyor. Söz konusu hizmet sağlayıcı firma, Almanya’da Emcomo AG, LYNX-Technik AG ve KONDI GmbH gibi şirketlere hâlihazırda danışmanlık yapıyor. Promwad’ın aktardığı bilgilere göre, dünya çapında yaklaşık üç milyon insan söz konusu mühendislik ofisinin geliştirdiği cihazları kullanıyor.