Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Pride Mobility şirketi Kuzey Ren-Vestfalya’ya geliyor

©Pride GmbH

©Pride GmbH

ABD’li tekerlekli sandalye üreticisi şirket Almanya'daki ilk yerini Hövelhof yöresinde açtı.

20 yıldır Almanya pazarında ürünlerini satan ABD’li Pride Mobility firması şimdi burada ilk merkezini açıyor. Tekerlekli sandalye üreticisi söz konusu şirket Kuzey Ren-Vestfalya'nın Hövelhof ilçesinde 16.000 metrekarelik bir alanda 12 çalışanla start alıyor. Söz konusu merkez, ofis ve depo alanlarının yanı sıra, bir sergi ve eğitim salonu ile bir tamir atölyesini de kapsıyor.

Pride Mobility şirketi, yenilikleriyle, sınırlı hareket kabiliyetine sahip kişilerin daha bağımsız olmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor ve bu meyanda yaşlı nüfusa da hitap ediyor. Hövelhof’daki yeni iştirakin Genel Müdürü Daniel Buck konuya ilişkin olarak şunu dile getirdi: “Almanya'nın nüfusu 83,1 milyon ve bunun 17,5 milyonu 65 yaş veya üstü. Pride Mobility Germany'nin amacı, şirketi Almanya'daki en büyük ve en başarılı toptancı şirket yapmak ve Pride Mobility and Quantum markalarını daha da iyi bilinir hale getirmek. Biz bu hedefe deneyimli ekibimiz sayesinde ulaşacağız.”

Pride Mobility şirketi 1986 yılında Pennsylvania'da kuruldu ve zamanla dünya çapında tekerlekli sandalye pazarındaki en büyük oyunculardan biri konumuna geldi.