Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Picnic: Hollandalı Startup NRW’de başarı yolunda

©Picnic

©Picnic

Söz konusu online süpermarket şirketi, Langenfeld’de şu ana kadarki en büyük fulfillment hizmet merkezini açacak.

Gıda maddeleri için kurye hizmetleri korona salgını boyunca adeta bir patlama yaşıyor. 2018 yılı baharında Kuzey Ren-Vestfalya'da Almanya operasyonuna başlayan Hollandalı Startup Picnic şirketi de bundan istifade ediyor. Hâlihazırda Viersen ve Herne şehirlerinde iki dağıtım merkezi işleten söz konusu online süpermarket şirketi bunlara ek olarak şu ana kadarki en büyük dağıtım merkezini Mettmann bölgesindeki Langenfeld şehrinde açmayı planlıyor.

Picnic Almanya kurucu ekibinden Frederic Knaudt konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Langenfeld’deki fulfillment merkezi, Kuzey Ren-Vestfalya'daki diğer birçok haneye tedarik hizmeti sunabilmek için önemli bir kilometre taşı olacak". Söz konusu yeni merkez 16.500 metrekareyi kapsıyor ve uzun vadede 300 ila 400 kişiye kadar istihdam yaratması öngörülüyor. Açılışın Mart ayı ortasında yapılması planlanıyor.

Picnic şirketi şimdiye kadar Kuzey Ren-Vestfalya'da yaklaşık 40 şehirde tedarik hizmeti sunuyor ve bunu özel bir lojistik sisteme oturtmuş durumda: Ürün merkezlerinde siparişler her gün paketleniyor ve buradan Picnic-Hub olarak tabir edilen dağıtım merkezlerine gönderiliyor. Oradan da gıda maddeleri elektrikli hafif ticari araçlarla doğrudan müşterilere teslim ediliyor.