Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Paşabahçe Kuzey Ren-Vestfalya’da showroom açtı

Dünyanın en büyük cam ev eşyası üreticilerinden olan Paşabahçe, Almanya merkezini Düsseldorf şehrine taşıdı. Şirketin buradaki yeni showroomunda geniş ürün gamından çeşitli koleksiyonlar yer alacak.

NRW.INVEST, Almanya merkezinin Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’ne yerleşmesi konusunda firmaya refakat edip destek oldu. Paşabahçe, Düsseldorf üzerinden, yeni showroomuyla birlikte daha geniş bir kitleye ulaşarak Avrupa piyasasında daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyor.

Yaklaşık 300 metrekare büyüklüğündeki showroom, Orta ve Kuzey Avrupa bölgesinde yerleşik müşteriler için merkezi bir üs konumunda olacak. Mekândaki mobilyaları ürün serileriyle optik olarak kaynaştıran özel bir sunuş dizaynı sayesinde Paşabahçe burada perakendeciler ve Catering sektörü için gerek seri üretimden gelen gerekse elle üretilmiş cam eşyaları sergiliyor. Şirket, showroomun açılışında Avrupa’dan en önemli iş ortaklarının ve müşterilerinin yanı sıra, Türkiye Başkonsolosu Şule Gürel’i ve NRW.INVEST CEO’su Petra Wassner’i de misafir etti.

Geniş dağıtım ağı, 20 binden fazla çeşidi bünyesinde barındıran ürün yelpazesi ve büyük üretim kapasitesiyle birlikte uzun bir geçmişe sahip olan Paşabahçe, cam endüstrisinde dünyanın en büyük üçüncü ve Avrupa’nın en büyük ikinci şirket olarak kabul ediliyor. Şirket ürünlerini ağırlıklı olarak Türkiye’deki tesisleriyle birlikte, Bulgaristan ve Rusya’da bulunan fabrikalarında üretiyor. Günümüzde yaklaşık 6.000 çalışana sahip olan Paşabahçe, ürünlerini toplam 140 ülkeye ihraç ediyor.