Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Otomotiv teknolojileri alanında danışmanlık sunan Britanyalı SBD Automotive firması Düsseldorf’a yerleşiyor

NRW.INVEST’in de desteğiyle Almanya’daki ilk şubesini açan söz konusu şirket, bu sayede Alman otomotiv endüstrisiyle olan ilişkilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

SBD Automotive, ağ yapılı otomobiller, otonom sürüş, mobilite, siber güvenlik ve hırsızlık koruması alanlarında tüm dünyadan uzmanlara sahip bir kuruluştur. Şirket, Düsseldorf ayağıyla hem yeni hem de mevcut müşterilerine pazardaki güncel gelişmeler konusunda danışmanlık hizmetleri vermek, onlara karmaşık teknolojiler karşısında destek olmak ve iş ortakları bulmada aracılık yapmak istiyor. SBD Automotive’in müşterileri arasında örneğin otomotiv üreticileri, donanım sunucuları ve yapay zekâ alanındaki aktörler yer alıyor.

SBD Automotive Global CEO’su David Bell “Yeni teknolojiler, müşterilerimiz açısından yoğun bir değişimi de beraberinde getiriyor. Almanya’daki işletmemiz müşterilerimize, bağımsız ve konusuna hâkim uzmanlarımızın yetkinliklerinden kendi yerel pazarları içerisinde istifade etme imkânı sunuyor.” diye açıklamada bulunurken, firmanın Düsseldorf Müdürü Andrea Sroczynski ise şu sözlerin altını çizdi: “Otomotiv endüstrisinin büyük meydan okumalarla karşı karşıya bulunduğu bu zamanda, otomotiv üreticileri güvenebilecekleri bağımsız yetkinliklere ve deneyimlere ihtiyaç duyuyorlar.”

SBD Automotive tarafından Kuzey Ren-Vestfalya, lokasyon olarak özellikle bir ticaret merkezi oluşu ve yeni teknolojilerle inovasyonların kavşak noktası olması bakımından takdir ediliyor: Endüstriye, StartUp’lara ve araştırma merkezlerine olan yakınlık, söz konusu şirkete iş ve işbirlikleri için çok sayıda temas noktası sunuyor.

SBD Automotive daha önce de Kuzey Amerika, Japonya ve Çin gibi lider otomotiv piyasalarında ofisler açmıştı.