Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Orion Engineered Carbons şirketi için yeni lojistik merkezi

©Orion

©Orion

Lüksemburg menşeli endüstriyel karbon siyahı üreticisi şirket, Köln şehrinde 8.850 metrekare büyüklüğünde bir merkez depo inşa ediyor.

Köln’de başlama sinyali: Yeni bir dağıtım merkezi ile Orion Engineered Carbons şirketi, en büyük üretim tesisindeki işini büyütmeyi amaçlıyor. Özellikli Karbon Siyahı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Sandra Niewiem konuya ilişkin olarak şunu dile getirdi: “Bu tesiste her yıl çok itinalı bir şekilde ele alınması ve işlenmesi gereken 160.000 ton ve 100'den fazla farklı kalitede karbon siyahı üretiyoruz.” Orion Engineered Carbons, 1932 yılından beri Rheinland'da Lüksemburglu bir kimya şirketi olarak faaliyet göstermektedir.

Gelecekte günde yaklaşık 100 kamyonun giriş yapması öngörülen söz konusu yeni lojistik merkezinde, 12.400 adet palet yer bulacak. Otomatik bir malzeme taşıma sistemi ve alana göre optimize edilmiş mekik depolama konsepti sayesinde, mal akışı daha da verimli hale getiriliyor. Söz konusu yeni merkez deponun yıl sonunda işletmeye alınması öngörülüyor.

İnşaat projesi, bireysel lojistik çözümlerinin tasarımı ve uygulanması üzerine uzman Grieshaber Logistik GmbH tarafından uygulanmaktadır.