Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Online Süpermarket NRW'deki başarılı başlangıcından sonra genişleme sürecinde

Nisan ayında Neuss bölgesinde faaliyete geçen online süpermarket Picnic, sadece altı ay içinde genişlemeye başlayacak ve dağıtım alanını Mönchengladbach'a kadar uzatacak. 100.000'den fazla hane bundan fayda sağlayacak.

Kökeni Hollanda’da olan ve orada halihazırda 55 ilde 175.000 müşteriye sipariş ürünleri teslim eden online servis, bu suretle ikinci ana merkezini oluşturmuş oluyor. Tüketiciler bu hizmet sayesinde gıda maddelerini ve günlük ihtiyaçlarını online sipariş edebiliyorlar. Meyve, sebze, içecekler, peynir, salam&sosis veya ıtriyat ürünleri, ne olursa olsun - Picnic, ince hesaplarla hazırlanmış bir yazılım sayesinde ürünleri günlük optimize edilen rotalar üzerinden ücretsiz olarak teslim ediyor. Bu şekilde müşteriler çok önceden dakikasına kadar siparişlerinin kapılarına tam olarak ne zaman geleceğini öğreniyorlar.

Siparişleri sırf bu iş için geliştirilmiş elektrikli hafif ticari araçlar ile teslim eden ve “Runner” olarak adlandırılan kuryeler dâhil olmak üzere Picnic hâlihazırda Kuzey Ren-Vestfalya'da yaklaşık 100 çalışanı istihdam ediyor. Firma, mevcut 25 araçlık filoya ek olarak, yeni lokasyon için 15 adet elektrikli hafif ticari araç daha satın alınacak.

Picnic'in Almanya'daki kurucu ekibinden Frederic Knaudt, “Başladıktan sonra sadece birkaç hafta içinde Picnic, Neuss çevresindeki bölgede en büyük online gıda perakendecisi haline geldi" diye konuştu.

Dağıtımı yapılan ürünler perakende zinciri Edeka’nın Rhein-Ruhr merkezi ile bölgedeki çok sayıda fırın, kasap ve çiftlikten tedarik ediliyor.