Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Oerlikon Bielefeld kentinde Avrupa’nın en büyük tesisini açıyor

Kaplama uzmanı Oerlikon firması, Bielefeld kentinde yeni bir tesis açtı. Böylelikle, Avrupa’nın en büyük alet kaplama tesisi artık Kuzey Ren-Vestfalya’da bulunuyor.

Mevcut üç üretim merkezini, büyük bir tesiste bir araya getirmek mümkün olur mu? sorusundan yola çıkan Oerlikon şirketi, bu projeyi hayata geçirip Avrupa’nın en büyük kaplama tesisini Bielefeld kentinde oluşturdu. Firmanın genel merkezi ise, Lihtenştayn’da bulunuyor.

6.000 metrekarelik kapalı alan üzerinde talaşlı üretim, şekil verme ve plastik işlemeye yönelik en modern yüzey teknolojilerinin kullanıldığı üç tesisin yetkinlikleri bir araya getirildi. Bundan, otomotiv endüstrisinden ilaç endüstrisine ve hatta alet imalatına kadar çeşitli branşlardaki müşterilerin yarar sağlaması amaçlanıyor. Oerlikon Balzer Endüstriyel Çözümler Müdürü Marc Desrayaud projeye ilişkin olarak şunları söyledi: “Bu merkez bizi gerçekten gururlandırıyor. Bielefeld’deki söz konusu müşteri merkezine yaptığımız bu dikkat çekici yatırım, Alman piyasasının şirketimiz ve genişleme stratejimiz açısından ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.” Dünyanın her yanındaki 100’den fazla kaplama merkezinde (sadece Almanya’da 12 tane var) bulunan müşteriler, gelecekte bu tesisten yarar sağlayacak. Zira Bielefeld tesisinde ilk kez, piyasaya yeni çıkan bir ürün sunulacak: “BALIQ UNIQUE – Oerlikon Balzer’in yeni renkli kaplamalar ailesi.” Bu ürün, komple çözüm yelpazesine bir ilave olarak düşünülüyor.

Marc Desrayaud açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Şimdiye dek Hildesheim, Spenge ve Herford kentlerinde bulunan tesislerin Kuzey Almanya’daki bir merkezde bir araya getirilmesi yönündeki kararın alınmasında, gerek Bielefeld şehri ve gerekse bölge önemli birer gerekçe teşkil ettiler. Bielefeld, coğrafi olarak tam da bu üç kentin ortasında yer alıyor. Ayrıca Ostwestfalen-Lippe yöresi Bertelsmann, Miele, Dr. Oetker, Seidensticker, Schüco ya da Wincor Nixdorf gibi ünlü Alman şirketlerinin de memleketi konumunda. Bu da, sağlam bir altyapı ve iyi eğitilmiş personeller anlamına geliyor. Ve bunların hepsi de, başarılı bir faaliyet için gereken önemli unsurlar.”