Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

NRW.INVEST Chicago ofisine yeni CEO

©NRW.INVEST

©NRW.INVEST

Aryan Zandieh, Haziran 2020’den itibaren Kuzey Amerika ofisinin CEO’su oldu.

Yatırımcılarla daha yakın bir ilişki ve yerinde hizmet sunmak amacıyla, NRW.INVEST dünya çapında yurt dışı ofisleri ile temsil ediliyor. ABD en önemli yatırımcı ülkeler arasında bulunuyor. NRW.INVEST’in Chicago’da bir iştiraki ve Silikon Vadisi’nde de bir ofisi bulunmakta. Aryan Zandieh ile NRW.INVEST USA (NORTH AMERICA) LLC yeni bir CEO’ya kavuşuyor.

Zandieh, Göttingen Üniversitesi'nde uluslararası ekonomi ve Nottingham Üniversitesi'nde kamu ekonomisi ve ekonomi politikası eğitimi aldı. Son olarak Hannover Fairs USA, Inc. (Chicago, IL) şirketinde satış müdürü olarak görev yaptı.

Konuya ilişkin olarak NRW.INVEST Genel Müdürü Petra Wassner şunları dile getirdi: “Aryan Zandieh, ABD ekonomisi içinde iyi bir iletişim ağına sahip ve aynı zamanda Alman ekonomisine aşina.” Amaç, şirketler, dernekler ve siyaset dünyası ile doğrudan teması yoğunlaştırmak ve gelecekte daha fazla ABD yatırımını Kuzey Ren-Vestfalya'da görebilmek.

Aryan Zandieh motive bir şekilde yeni görevine başlarken konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Ekibimiz, bir ekonomi, ticaret ve yatırım bölgesi olan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletini daha da güçlendirmek ve ‒ gizli şampiyonlardan 3M, Ford ve Amazon gibi küresel pazar liderlerine kadar ‒ eyaletin çok yönlü kurumsal manzarasını daha da genişletmektir.”