Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

NRW.INVEST, bir dijital merkez olarak Kuzey Ren-Vestfalya’yı, SLUSH adlı organizasyonda tanıttı

„Germany at its best: Nordrhein-Westfalen“ sloganlı lokasyon pazarlama kampanyası çerçevesinde NRW.INVEST, Helsinki’de düzenlenen Avrupa’nın en büyük StartUp organizasyonunda bu yıl ilk defa temsil edildi.

“A Call for Slovers” mottosuyla Avrupa’nın teknoloji dünyası Kasım ayı sonlarında Finlandiya’nın başkentinde bir araya geldi. Almanya’ya ayrılmış bir müşterek stantta NRW.INVEST, Almanya piyasasında genişlemeyi düşünen uluslararası StartUp şirketlerine, ülkeye ilk giriş noktası olarak, dijital bir merkez olan Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’ni takdim etti. Söz konusu standın tasarımı kardeş kurum NRW.International ile birlikte yapıldı.

SLUSH etkinliği çerçevesinde StartUp şirketleri, 130’dan fazla ülkeden gelen yatırımcılar, müşteriler ve medya organları ile bir araya geliyor ve böylelikle kendi işkollarındaki aktörlerle fikir alışverişinde bulunabiliyorlar. 2013 yılında bir kısım üniversite öğrencisinin inisiyatifiyle hayata geçirilen SLUSH, aralarında 2.200 StartUp şirketi ve yaklaşık 1.200 yatırımcı bulunan 17.500 katılımcısıyla, geçtiğimiz yıl Avrupa’nın en büyük risk girişimi etkinliği haline geldi. Bu sene örneğin eski ABD Başkan Yardımcısı ve günümüzde bir çevre aktivisti olan Al Gore ve ABD’deki teknoloji borsası NASDAQ’ın başkanlığını yapan Adena Friedman, konuşmacı olarak Helsinki’ye geldiler.

Yerli ve yabancı StartUp şirketleri, büyümeleri için gereken önemli koşulları Kuzey Ren-Vestfalya’da bulabiliyorlar. Gerek büyük çaplı gerekse küçük ve orta ölçekli olan kalabalık sayıdaki sanayi ve ticaret şirketleri sayesinde Kuzey Ren-Vestfalya, dijital teknolojiler bakımından sayısız müşteriler ve paydaşlar sunuyor.