Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

NRW.INVEST, bir dijital bölge olarak Kuzey Ren-Vestfalya’yı Moskova’da tanıttı

“Internet of Things 2017: New Horizons” başlığı altında Rusya’nın en büyük IoT (Nesnelerin İnterneti) Konferansı, Mayıs ayı sonlarında şu konuyu ele aldı: Nesnelerin İnternetinin Rusya Ekonomisine yönelik etkileri nelerdir? 

Çeşitli Rus şirketleri ve hükumet organizasyonları, bu konferans çerçevesinde, IoT ile ilgili deneyimlerini anlattılar. Yeni teknolojiyle birlikte ortaya çıkıp, Rus Ekonomisi bakımından yeni olanaklar ve zorluklar sunan, süreçleri, teknolojileri, pazarları etkileyen değişim, konferans katılımcıları tarafından irdelendi.

Ekonomi ve araştırma dünyasından sunduğu çok sayıda en iyi uygulama örneği (Best Practice) eşliğinde NRW.INVEST, bir dijital bölge olarak Kuzey Ren-Vestfalya’yı tanıttı. Bu örneklerden biri Dortmund merkezli pompa üreticisi WILO. Söz konusu şirket, dijital bir veri gözlüğü sayesinde, pompaların montaj ve bakımını artırılmış gerçeklik verileriyle desteklemektedir. Bir diğer örnek olarak, Aachen kentindeki Fraunhofer Üretim Teknolojisi Enstitüsü gösterildi. Bu enstitü, ağ yapılarıyla bağlantı içinde gerçekleştirilen üretime yönelik, sistem çözümleri geliştirmektedir. Rus şirketleri içinse Kuzey Ren-Vestfalya, Endüstri 4.0 yolunda çok sayıda partner ve işbirliği olanakları sunuyor.

Diğer konuşmacılar arasında bulunan, Rusya Federasyonu hükumetine bağlı finans üniversitesinin bir temsilcisi “Akıllı Üniversite: Altyapı ve Teknoloji” konularında bilgiler verdi. Ayrıca İsrail Çevre Koruma Bakanlığı’nın gönderdiği bir diğer temsilci de, Siber Güvenlik konusunda bilgilendirme yaptı.