Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

NRW.INVEST AWARD 2019 Yatırımcı Onur Ödülleri: Uluslararası yatırımcılar ekonomi ve ticaret merkezi Kuzey Ren-Vestfalya’ya güç katıyorlar

NRW.INVEST Award 2019'un kazananları

NRW.INVEST Award 2019'un kazananları

Eyaletin Ekonomi Bakanı Prof. Dr. Andreas Pinkwart ve NRW.INVEST Genel Müdürü Petra Wassner tarafından takdim edilen bu yılki NRW.INVEST AWARD Yatırımcı Onur Ödülleri’nin kazananları Competence Call Center, L’Oréal, Nortal ve PICNIC şirketleri oldu.

Mönchengladbach'daki merkez deposuna yaptığı yatırım ile ödül alan, ancak Kuzey Ren-Vestfalya’nın dört farklı bölgesinde de başarı öykülerine imza atan Hollandalı Online Süpermarket PICNIC şirketinden; hâlihazırda bölgede 2.500’den fazla çalışanı istihdam eden Viyanalı iletişim uzmanı Competence Call Center firmasına kadar; tüm ödül sahipleri, eyaletteki angajmanları ile hem ulusal hem de uluslararası arenada bölgenin çekiciliğini arttırıyorlar.

Yabancı yatırımcılar Kuzey Ren-Vestfalya’da ekonomiyi canlandıran önemli işverenler arasında sayılıyorlar - ve çoğu zaman da “New Work” olarak tabir edilen geleceğin iş dünyasında öncü rolü üstleniyorlar. Bunun çarpıcı bir örneğini, ultramodern yeni şirket merkeziyle geleneksel Fransız şirketi L'Oréal kanıtlıyor.

Ya da Estonyalı dijital uzmanı Nortal’ın bölgeye getirdiği yeni düşünce yaklaşımları, ürün geliştirme yöntemleri veya teknolojiler gibi; ödül sahiplerinin bilgi birikimleri, bir kez daha yabancı yatırımcıların Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin inovasyon kapasitesine ne gibi katkılar sağlayabileceğini gösteriyor.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada Bakan Pinkwart şunları dile getirdi: “Kuzey Ren-Vestfalya, Avrupa’nın diğer metropol bölgeleriyle yaşadığımız rekabette başarılı olmamızı sağlayan cazip lokasyon koşullarına sahip: Halihazırda 20.000’den fazla yabancı şirket bölgeye yerleşmiş durumda. Uluslararası yatırımcılar, bilgi birikimleri ve yenilikçi ruhlarıyla eyaletimizin gelişmesine katkı yapan önemli işverenlerdir. NRW.INVEST AWARD Yatırımcı Onur Ödülleri ile bu angajman için minnettarlığımızı ifade etmek istiyoruz. Ödül sahipleri, dijitalleşmenin sadece ekonomimizi ve iş dünyamızı değil tüm kamusal yaşamı nasıl olumlu etkileyebileceğini gösteriyorlar.”