Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

NRW kaynak teknolojileri için bir kampüse kavuşuyor

©Air Liquide

©Air Liquide

Endüstriyel gaz üreticisi Air Liquide şirketi, Krefeld şehrindekaynak ve kesim işlemleri üzerine bir inovasyon ve eğitim merkezi açtı.

Air Liquide, SchweisserCampus (Kaynakçı Kampüsü) olarak adlandırılan merkezine yaklaşık 1,7 milyon Avro yatırım yaptı. Bundan böyle, Krefeld şehrindeki merkezde, Ren ve Ruhr bölgelerindeki birçok metal işleme şirketinin direkt yakınında, çeşitli kaynak ve kesim yöntemleriyle araştırma, testten geçirme ve eğitim gerçekleştirilecek.

Air Liquide şirketinin açıkladığı hedef, örneğin 3D baskı robotları kullanarak kaynak işlemlerinin geleceğini aktif olarak şekillendirmektir. Söz konusu Fransız şirket dünyanın en büyük endüstriyel gaz üreticilerinden biri olup, son beş yılda sadece Almanya’daki endüstriyel tesislerine 600 milyon Avro yatırım yapmıştır. Air Liquide şirketi istihdam ettiği 4.500 çalışanıyla Almanya genelinde 75 lokasyonda faaliyet göstermektedir.

Yeni Krefeld SchweisserCampus, eğitim ve sempozyumlar için sunduğu 540 metrekarelik alanın yanı sıra metalürjik analiz ve değerlendirmeler için de bir laboratuvara sahip. Söz konusu merkez, Alman Kaynak Birliği (DVS) tarafından eğitim kurumu olarak resmen tanındı. Yeni dönemin 5 Mart’ta başlaması öngörülüyor.