Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Noel Baba ile bir röportaj

NRW.INVEST, dünyanın en başarılı iş adamı, Christmas Cooperation Europe (CCE) şirketinin sahibi ve CEO’su Noel Baba ile röportaj yaptı: 
 

  • Sevgili Noel Baba, cömertliğiniz ile dünya çapında tanınıyorsunuz. Milyonlarca çalışanı olan bir şirketi yönetmek nasıl başarılır?

Çalışanlarımın tam olarak ne için çalıştığını bilmesi benim için çok önemli. Mutlu yüzlere bakmak ve bu sevinci hissetmek, sadece para ile ölçülemez. Mesele çoğunlukla maddiyat ile alâkalı değil, bilakis, burada Noel zamanının düşüncelerdeki maneviyatı ön plana çıkıyor.

  • Şenliğe hazırlanırken dijitalleşme size günlük işlerinizde nasıl yardımcı oluyor?

Dijitalleşme son yıllarda işlerimde sürekli bir şekilde yer almaya başladı. Bu süreç çalışanların kendi aralarındaki iletişimle başlayıp, müşterilerimizle olan iletişime kadar devam ediyor. Bana posta yoluyla ulaşan tek tük istekler tabi ki hala var. Bunlar çoğu zaman çok sevecen tasarlanmış. Ancak bu arada bize her gün milyonlarca e-posta ulaşıyor. Hediyeler de daha dijital hale geldi. Ve biz de geçmiş 100 yılın isteklerini arşivlemeye başladık. Muhakkak bir süre daha bununla meşgul olacağız.

  • Yakın bir zamanda akü ile çalışan bir araca geçecek misiniz? Ren geyikleri emekli olabilir mi?

Elektromobilite geniş bir konu olsa da, Rudolf ve arkadaşlarından yakın bir zamanda vazgeçmek istemiyorum. Çalışanlarımın çevreye daha fazla dikkat etmelerini ve bu alanda sorumluluk hissetmelerini iyi buluyorum. Ama ben her zaman biraz eski kafalı kalacağım ve çan seslerinin ve yoldaşlarımın toynak gürültülerinin yokluğuna katlanmak istemiyorum.