Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Neste şirketi, Düsseldorf’ta sürdürülebilir plastikler için yeni merkezinin açılışını yapıyor

©Design Offices Bilddatenbank

©Design Offices Bilddatenbank

Neste şirketi, yeni oluşturduğu "Yenilenebilir Polimerler ve Kimyasalları" faaliyet alanını bundan böyle Almanya’dan yönetmek istiyor. Düsseldorf lokasyonunun, bu meyanda söz konusu rafineri şirketinin işi için küresel merkez olarak görev yapması öngörülüyor. Gelecekte buradan iş geliştirme, satış, pazarlama ve de değer artırma zincirlerinin yönetimi idare edilecek. Neste Almanya'nın başı Mercedes Alonso konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Faaliyetlerin Düsseldorf’ta yoğunlaşması, dünya çapında sürdürülebilir ve dönemsel çözümler konusunda lider tedarikçi olma hedefiyle daha hızlı büyümeyi sağlıyor.”

Avrupa'nın önde gelen kimyasal üretim bölgesinin ortasındaki yeni konum Neste şirketine birçok avantaj sunuyor. Bununla ilgili olarak Alonso şunları dile getirdi:  “Almanya'da ve özellikle de KRV bölgesinde Avrupa kimya endüstrisinin kalbi atıyor. Polimerler ve kimyasallar alanındaki tüm değer zinciri üzerinden ortaklarla işbirliği yaptığımızdan, buradaki mevcut ağlar – araştırma kurumlarından işlemcilere ve nihai tüketicilere – yararımıza oluyor.“

Yeni faaliyet alanı ile Neste şirketi, plastik ve kimya endüstrisine biyokütle ve kimyasal olarak geri dönüştürülmüş plastik atıklardan üretilen ara ürünleri tedarik etmek istiyor. Söz konusu ürünler Finlandiya Porvoo, Rotterdam ve Singapur'daki Neste rafinerilerinde üretiliyor.