Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Müşteri hizmetleri servis sağlayıcısı Convergys şirketi, Duisburg şehrinde 200 kişilik yeni istihdam alanı meydana getiriyor

Çağrı merkezi hizmetleri sunan ABD’li şirket, Duisburg şehrindeki tesisini genişleterek kadrosunu iki katına çıkartıyor.

Convergys, 2015 yılında Duisburg şehrindeki ofisini açtığından bu yana aralıksız bir şekilde büyümeye devam etti. Başlangıçtan itibaren, çağrı merkezinin ağırlıklı çalışma konuları arasında mobil telefon müşterilerine yönelik hizmetler yer alıyordu. Söz konusu büyüme hamlesinin arka planında, 1&1 firmasının bir büyük müşteri olarak kazanılması bulunuyor. İnternet ve telekomünikasyon hizmetleri sunan 1&1 şirketi, telefon destek hizmetlerinin bir kısmını bundan sonra Duisburg merkezli olarak gerçekleştirmek istiyor.

Projenin resmi başlangıcına eşlik eden Duisburg Belediye Başkanı Sören Link şunları söyledi: “Henüz iki yıl önce, 200 ya da belki 250 kişinin istihdam edileceği söyleniyordu. Şimdiyse, bu sayı 400’den fazla olacak. Bu durum Duisburg için elbette harika. Kendimize bir görev edindik: Yeni şirketleri Duisburg kentine yerleştirmenin de ötesinde, onlara yerleşimden sonra refakat ve destek hizmetleri de sunuyoruz.”. Duisburg’un, hizmet sektörünün yoğunlaştığı bir lokasyona dönüşümü açısından Convergys şirketinin bu yatırımının mükemmel bir örnek teşkil ettiği söyleniyor.

Merkezi ABD’deki Ohio eyaletinde bulunan Convergys Corporation şirketi, müşteri ilişkileri yönetimi alanında dünya çapında lider servis sağlayıcıları arasında yer alıyor.  Söz konusu şirket, Almanya pazarında hem büyük holdinglere hem de KOBİ’lere müşteri ilişkileri ve iletişimi alanında fason hizmetler sunuyor. Dünyanın her yanında 130.000’den fazla insan, 150’den fazla lokasyonda Convergys için çalışıyor. Üstelik bu tesislerin 19 tanesi Almanya’da bulunuyor.