Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Minneapolis’ten gelen 3D baskı uzmanlığı

©Chromatic 3D Materials

©Chromatic 3D Materials

Amerikalı yazılım geliştirici Chromatic 3D Materialsşirketi, Avrupa merkezi için Kuzey Ren-Vestfalya'yı seçti.

3D baskı yöntemiyle yedek parçalar hızlı ve ucuz bir şekilde tekrar üretilebilmekte – yazılım geliştiricisi Chromatic 3D Materials şirketinin de faal olduğu gelecek vaat eden bir pazar. Söz konusu Amerikalı şirket piyasada bulunamayan veya geleneksel yöntemlerle tekrar üretimi çok pahalı olan yedek parçalar konusunda uzman. Söz konusu şirket, yedek parça kütüphanelerini analiz etmekte ve küçük miktarlardaki yüksek kaliteli yedek parçaların üretiminde sertifikasyon ve üretim ortağı olarak müşterilerini desteklemektedir.

CEO ve kurucu Cora Leibig'in açıkladığı gibi, Hollanda sınırına yakın Selfkant beldesinde yeni bir Avrupa merkezi ile Chromatic 3D Materials şirketi, Avrupalı ​​müşterilerine daha yakın olmak istiyor: “Bugün Avrupa demiryolu tedarik endüstrisi, demiryolu taşımacılığı ürünleri için dünya pazarının neredeyse yarısını temsil etmektedir. Demiryolu ve otomotiv şirketleri en büyük müşterilerimiz arasında olduğu için, Avrupa talebine yerel olarak hizmet verebileceğimiz bir merkez kurmak akla yakın gelmektedir.”

3D baskı konusunun ne kadar mühim bir hale geldiği, korona krizinde de kendini gösteriyor: Bir tıbbi teknoloji üreticisinin talebi üzerine Chromatic 3D Materials şirketi, bir solunum cihazı için acil olarak ihtiyaç duyulan bir yedek parçayı hızlıca tasarlamayı başarmıştır.