Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Milyar dolarlık Amerikalı Start-Up “ThoughtSpot” NRW’ye geliyor

Copyright: ThoughtSpot

Copyright: ThoughtSpot

NRW.INVEST, Silikon Vadisi merkezli söz konusu bilişim teknolojileri şirketini bölgedeki yeni yatırımında destekliyor.

Kuzey Ren-Vestfalya için inovasyon gücü: ABD'nin önde gelen arama ve yapay zekâ destekli analitik sağlayıcısı olan ThoughtSpot şirketi, DACH (Almancayı anadil olarak konuşan ülkeler: Almanya, Avusturya, İsviçre) bölgesi merkezini Duisburg şehrinde konumlandırıyor. Silikon Vadisi merkezli şirket, en son 248 milyon Amerikan doları tutarında bir E-Serisi finansmanı sağlarken ve değerlemesini de 1,95 milyar dolar ile ikiye katladı.

ThoughtSpot firması, Duisburg şehrinin iç limanında bulunan Accelerator Startport'taki ofis alanlarına yerleşiyor. Söz konusu dijital şirket, uygun yer seçimi ve bölgedeki sektörel aktörlerle ağ oluşturma safhasında NRW.INVEST'ten destek aldı. ThoughtSpot Almanya, Avusturya ve İsviçre Bölge Direktörü Christian Werling konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “NRW.INVEST'in etkili desteği sayesinde, Avrupa'nın en büyük iç limanındaki Accelerator Startport'ta cazip ofis alanlarına taşınabilmenin ve aynı zamanda diğer Startport şirketleri ile işbirliği deneyiminden yararlanabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz”.

Kuzey Ren-Vestfalya’nın büyüme potansiyeli ve merkezi konumu, ThoughtSpot şirketinin bir yatırım ve dijitalleşme merkezi olarak konumlanmış söz konusu eyalette şirketleşme kararı almasının sebeplerinden sadece birkaçı. Bununla ilgili olarak Werling şunları dile getirdi: “Dinamik bir yatırım ve ticaret merkezi olarak Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti, sadece Avrupa'daki en büyük sanayi bölgesi olmakla kalmayıp, aynı zamanda geniş tabanlı yüksekokul yelpazesi ile de iyi eğitimli kalifiye iş gücü sağlaması ve barındırdığı iki uluslararası havalimanıyla kusursuz bir bağlantı ağına sahip olarak DACH bölgesindeki büyüme rotamız için mükemmel bir lokasyon.” ThoughtSpot, Kuzey Ren Vestfalya'daki yeni yeri vasıtası ile bölge ekonomisine 80 kişilik yeni istihdam yaratıyor.