Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

MicroStep Kuzey Ren-Vestfalya’daki tesisini genişletiyor

©MicroStep

©MicroStep

Kesme sistemleri üreticisi şirket, Dorsten şehrindeki mevcut tesisinin genişletilmesine 2,5 milyon Avro yatırım yapıyor.

MicroStep, ofis alanları ve tanıtım merkezinden oluşan bir bina kompleksi ile Dorsten şehrindeki konumunun değerini yükseltmek istiyor. Slovak menşeli şirket, önce Essen şehrinde, yedi yıldır da Dorsten şehrinde olmak üzere, on iki yıldır Kuzey Ren-Vestfalya'da bulunuyor. Satış ve servis bölümleri buradan kuzeydeki işlerle ilgileniyor. Merkez şubesi müdürü Matthias Hutzler konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Dorsten'de, şirketimizden en son çözümler hakkında bilgi edinmek için hemen hemen her gün ilgilileri, müşterileri ve yetkili bayileri ağırlıyoruz.” Müşterilerin gelecekte 800 metrekarelik Dorsten tanıtım merkezinde tam da bu teknolojileri deneyimleyebilmeleri öngörülüyor.

MicroStep Avrupa Genel Müdürü Johannes Ried konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Yeni bina ile söz konusu teknolojilerimize olan sınırsız talebe cevap veriyoruz. Dorsten şehri yıllardır stratejik olarak çok uygun bir yer olduğunu kanıtladı. Memnuniyet verici personel gelişimi ve yüksek teknoloji çözümlerimize büyük ilgi bu adımı gerekli kıldı.” Şirket bu tesisi, tanıtım merkezine ek olarak ofis alanlarını, eğitim ve toplantı odalarını da kapsayacak şekilde genişletiyor. Toplam yatırım miktarı 2,5 milyon Avro olup inşaatın 2021’de bitirilmesi öngörülüyor.

MicroStep, plazmadan lazere ve su jeti sistemlerine kadar her türlü kesme sistemini geliştiriyor ve üretiyor. Söz konusu teknolojiler, küçük atölyelerde olduğu kadar otomotiv veya havacılık endüstrilerinde de kullanılmaktadır.