Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Mars firması Viersen şehrinde yeni ambalajlama tesisi açtı

ABD’li şekerleme üreticisi Mars, Viersen'deki lokasyonunda yeni bir ambalâjlama tesisi açtı. Avrupa ve ABD pazarları ile Arap ülkelerine ürün teslimatları bu tesis üzerinden gerçekleştirilecek.

Şirket söz konusu yeni tesise üç milyon Avro’dan fazla yatırım yaptı. Özel poşetlerde sunulan Mini TWIX ve CELEBRATIONS ürünlerinin tüm ambalajlama işlemleri artık bu merkezde gerçekleştirilecek.

Fabrika müdürü Patrick Hölscher, "Viersen şehrindeki yerleşkesi, Mars’ın global tedarik ağında önemli bir rol oynuyor," dedi. Viersen’in Mackenstein sanayi bölgesinde bulunan fabrikada, yılda yaklaşık 53.000 ton Twix ve Balisto çikolataları ile CELEBRATIONS içeriğindeki şekerlemeler üretilmekte. Yeni ambalâjlama sistemi sayesinde söz konusu şekerleme üreticisi özel piyasa taleplerine daha hızlı ve esnek bir şekilde cevap vermek ve böylelikle küresel pazardaki konumunu daha da güçlendirmek istiyor.

Mars, 50 yıldan fazla bir süredir Almanya'da yerleşik bulunuyor. 1979’da Viersen’de açılan bu lokasyon, aynı zamanda Mart 2018’den beri Almanya’daki Mars Confectionery Supply GmbH şirketinin de merkezi. Yaklaşık 600 çalışan, burada günlük on milyon adet şekerleme/çikolata üretiyor. Gelecekteki 25 yıl içinde şirket, üretimini, bu safhada karbondioksit salınmayacak şekilde dönüştürmeyi amaçlıyor. Şirket hâlihazırda Viersen’de kendi beyanlarına göre, modernizasyon ve çevre teknolojilerine yönelik iki haneli milyon tutarlarında yatırım yapmış durumda.

Viersen Belediye Başkanı Sabine Anemüller, “Mars’ın, modernizasyon hamlesi dolayısıyla konum olarak Viersen’e kadar inandığını göstermesinden ve hem büyük bir işveren hem de çırak eğitimi sunan bir işletme olarak cazip bir iş sahası sunmasından memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.