Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Maersk şirketi Duisburg limanına yerleşiyor

©Maersk

©Maersk

Danimarkalı konteyner deniz taşımacılığı şirketi, Walsum ilçesinde 100.000 metrekarenin üzerinde bir lojistik merkezi planlıyor.

Kara, su ve demiryolu taşımacılığına doğrudan bağlantısının yanı sıra, söz konusu lojistik lokasyonunun kendi konteyner terminaline sahip olması öngörülüyor. Maersk şirketinin Kuzey Batı Kıta Bölgesi Başkan Yardımcısı Jens-Ole Krenzien konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Müşterilerimiz limandan limana sadece bir nakliye hizmetinden daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Tüm nakliye zinciri boyunca onlara kapıdan kapıya eşlik ederek müşterilerimiz için gerçek bir katma değer yaratıyoruz.” 100.000 metrekarenin üzerinde büyüklükteki söz konusu merkezde yaklaşık 350 kişilik yeni istihdam yaratılması öngörülüyor.

Söz konusu yeni dağıtım merkezi, Duisburg şehrinin kuzeyindeki Walsum ilçesinde bulunan logport VI endüstriyel alanında yer alacak. Logport I ile başlayan Duisburg Limanı, bu arada maden ve demir-çelik sanayiindeki çok sayıda eski alanı yenileyerek modern lojistik merkezlere dönüştürdü. Duisport Yönetim Kurulu Başkanı Erich Staake konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Logport VI, uzun vadeli ve sürdürülebilir rekabet avantajları sağlıyor. Doğrudan Ren Nehri üzerindeki yeni konteyner terminali ve Avrupa iç bölgesindeki intermodal nakliye zincirlerine ve aynı şekilde Asya'ya doğrudan bağlantı, uluslararası rekabette artı puanlardır.”