Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

LORD Corporation, Hückelhoven yerleşkesindeki faaliyet alanını genişletiyor

Merkezi ABD’nin North Carolina Eyaleti Cary şehrinde bulunan ve uluslararası alanda faaliyet gösteren LORD Corporation, hızla büyüyen elektrikli araç pazarını özellikle Almanya ve tüm Avrupa’da en iyi şekilde desteklemek için, Kuzey Ren-Vestfalya’daki Hückelhoven fabrikasını genişletiyor. Burada 14 milyon Euro tutarında yeni bir yatırım yapılması planlanıyor. Söz konusu genişleme yatırımı, teknoloji ve üretim şirketine burada bilhassa daha fazla müşteri yakınlığı sağlıyor ve şirket bu şekilde müşterilerinin ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilirken, verimliliği artırıp, nihai maliyetleri düşürebiliyor.

1987 yılından beri işletimde olan Hückelhoven'deki LORD fabrikasında hâlihazırda 70 kişi istihdam edilmekte ve genişleme yatırımıyla birlikte burada 20’den fazla ilave istihdam daha yaratılacak. Fabrikanın odak noktasında, inovativ ısı yönetimi ve yapısal yapıştırıcı çözümlerinin geliştirilmesi bulunmakta. 14 Mart’ta ilk kazmanın vurulmasıyla birlikte temel atma töreni yapıldı. Mevcut Hückelhoven fabrikasını 3.200 metrekarelik üretim ve ofis alanı olarak genişletecek olan yeni ek binanın, 2020 yılının ortalarına doğru bitirilmesi ve işletmeye alınması öngörülüyor.

Elektrikli araçlar için ısı yönetiminde dünya çapında pazar lideri olan LORD firması yaklaşık 50 yıldır otomotiv endüstrisi için yapıştırıcılar üretmektedir.