Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Lenze şirketi, Extertal Mekatronik Kampüsü’ne 50 milyon Avro’luk yatırım yapıyor

Otomasyon konusunda uzmanlaşmış Lenze şirketi, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet ile birlikte Extertal’da yeni Mekatronik Yetkinlik Kampüsü'nün (Mechatronic Competence Campus - MCC) temelini attı. Söz konusu kampüsün 2020’nin başlarında faaliyete geçmesi öngörülüyor.

Bu yeni ve son derece modern geliştirme ve üretim tesisinin, ürün geliştirmeden prototiplere ve seri üretime kadar, bölümler arasında daha da yakın bir iş birliğini sağlaması öngörülüyor. Lenze Operations GmbH şirketinin Genel Müdürü Dr. Hans-Peter Mertens, “İletişim engellerinin kaldırıldığı ve farklı disiplinlerin birlikte kolayca çalışabildiği bir ortamın mümkün olmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Yaklaşık 50 milyon Avro ile kampüs, şirketin 70 yıllık tarihinde tek seferde gerçekleştirdiği en büyük yatırım konumunda. Söz konusu yatırım toplam 30.000 metrekare üzerinde geliştirme, üretim, servis ve depolama alanlarını içeriyor. Sadece yeni bina tek başına 7.500 metrekare büyüklüğe sahip. Bugüne kadar Extertal’da üç ayrı bölgeye dağıtılmış olan yaklaşık 800 çalışan bu merkezde istihdam edilecek.

Lenze CEO’su Christian Wendler yaptığı açıklamada şunları vurguladı: “Yeni kampüsle, iş birliğinin geleceği için önemli bir referans proje oluşturuyoruz. Bundan böyle farklı disiplinlerde yer alan ekipler tarafından Extertal’daki çok sayıda açık alan, küresel müşteriler için “en iyi mekatronik çözümler ve hizmetler” geliştirmek için kullanılacaktır.”