Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Kuzey Ren-Vestfalya’nın rağbet gören tıbbi teknolojisi

©Intersurgical

©Intersurgical

Sektördeki küçük ve büyük aktörler tüm Almanya'ya solunum cihazları için hayati önem taşıyan sarf malzemesi ve parçaları tedarik ediyorlar.

İster solunum hortumları ve filtreler, isterse fiş ve priz bağlantıları veya maskeler olsun: Koronavirüs salgını çerçevesinde solunum cihazları için sarf malzemesi ve parçaları özellikle rağbet görüyor. Bu alanda Avrupa pazarındaki birkaç üreticiden biri de, Almanya genel merkezi Kuzey Ren-Vestfalya’da bulunan İngiliz “Intersurgical” şirketi. Söz konusu firma, Sankt Augustin şehrinden Almanya genelinde hastanelerin tedarikçiliğini yapıyor ve karşıladığı talep kısa sürede normalin yaklaşık üç katına çıkmış durumda.

Bielefeld şehrindeki basınçlı hava uzmanı “Boge” şirketinde de üretimler tüm hızıyla devam ediyor. Söz konusu firma, diğer ürünlerinin yanı sıra solunum cihazlarında kullanılan kompresörlerden de üretiyor. Diğer taraftan Kuzey Ren-Vestfalya'nın Ennepetal şehrinde yerleşik olan “BIW Isolierstoffe” şirketi ise üretiminde tereddüt etmeden değişiklik yaptı: Şirketin odak noktasında artık otomotiv endüstrisi değil, bilakis solunum cihazları için silikon hortumlar gibi tıbbi teknolojiler bulunuyor.