Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Kuzey Ren-Vestfalya’dan sürdürülebilir ambalajlar

©Mauser Packaging Solutions

©Mauser Packaging Solutions

Mauser Packaging Solutions şirketi endüstriyel ambalajlar için sürdürülebilir geri dönüşüm çözümleri geliştiriyor. Şirket şimdi Almanya’daki tesisinin genişletilmesine yatırım yapıyor.

Sürdürülebilir ve aynı zamanda ekonomik olarak amaca uygun olmaları gerekiyor: Erkelenz şehrindeki tesislerinde Mauser-Werke GmbH, gıda ambalajlarının bugün ve gelecekte nasıl görünebileceklerini araştırıyor. ABD’li Mauser Packaging Solutions şirketi, bu faaliyetleri genişletmek istiyor ve Kuzey Ren-Vestfalya’daki fabrikasına on milyon Avro’dan fazla yatırım yapıyor.

Örneğin Erkelenz'de plastik atıklar, daha sonra yeni ambalajlar oluşturmak için kullanılacak geri dönüştürülmüş malzeme olarak işleniyor. Bu ambalajlar, yüzde 90’a kadar tüketici sonrası plastikler olarak adlandırılan ve nihai tüketiciler tarafından üretilmiş plastik atıktan oluşuyor.

Mauser Packaging Solutions şirketi, yeni üretimden geri dönüşe, yeniden işlemeye ve geri dönüşüme kadar tüm ambalaj yaşam döngüsü konusunda uzmanlaşmıştır. Söz konusu şirket, dünya çapında 180’den fazla lokasyonda 11.000’den fazla çalışan istihdam etmektedir.