Jump to Navigation Jump to search Jump to Content Jump to Footer

Kuzey Ren-Vestfalya CO2 emsiyonsuz çelik üretimine yatırım yapıyor

©thyssenkrupp

©thyssenkrupp

Tesis, Ruhr Metropolü’nde türünün onuncu örneği olacak. thyssenkrupp Steel şirketi, Dortmund şehrindeki yeni ve en son teknolojiye sahip işletmesinde yılda 600.000 ton sıcak daldırma galvanizli çelik üretmek istiyor. Bilhassa otomotiv endüstrisinde bu malzeme gittikçe önem kazanıyor: Sıcak daldırma galvanizli parçalar yüksek derecede korozyon korumasına sahip olduklarından daha uzun ömürlüler.

thyssenkrupp Steel Yönetim Kurulu Sözcüsü Premal Desai yaptığı açıklamada şunları vurguladı: “Otomotiv endüstrisinde elektrolitik olarak galvanizlenmiş çelikten sıcak daldırma galvanizli çeliklere doğru önemli bir değişim var. Yeni sıcak daldırma galvaniz tesisi ile bu eğilime eşlik ediyoruz ve söz konusu değişime uygun pazar potansiyelini kullanıyoruz. Tesis, kendimizi rekabet ortamında yüksek teknoloji ürünleri ile farklılaştırma yaklaşımımızın ana unsuru.” Yeni tesisin, çelik ürünlerinin yanı sıra, şirketin belirttiğine göre düşük kaplama kalınlığı nedeniyle özellikle sürdürülebilir olan yenilikçi çinko-magnezyum ürünleri üretmesi de öngörülüyor.

Eyalet Başbakanı Armin Laschet gelişmeyi memnuniyetle karşılıyor: “Sanayileşmiş bir eyalet olarak Kuzey Ren-Vestfalya, inovasyon alanında, örneğin karbon emisyonsuz çelik üretiminde itici bir güç olmak istiyor. Başarılı bir çevre koruma politikası ile güçlü bir yatırım ve ticaret merkezinin birleştirilebileceğini ve enerji geçişi ile iklim değişikliğinin zorluklarına karşı ikna edici ve sürdürülebilir cevaplar verebileceğimizi göstermek istiyoruz.”